APOŠTOLSKÁ CÍRKEV

SBOR PROSTĚJOV

ZPĚT

 

Ježíš je ta cesta, pravda i život…

 

 

 

Vyrůstala jsem v nevěřící rodině. O Bohu si nepamatuji, že by se někdy rodiče zmínili, ani babička s dědou, se kterými jsme bydleli v dvougeneračním domě. Jezdila jsem na prázdniny k druhé babičce a dědovi na Moravu. Jednou jsme spolu hráli karty, asi mi bylo 9 let a já jsem se babičce podívala podvodně do karet. Tenkrát děda zvedl prst, který ukazoval vzhůru a řekl: „Ten nahoře, to vidí.“ Tato věta mě docela zasáhla, pár dní jsem měla pocit, že mě někdo sleduje. J 

 

V dětských letech jsem také párkrát užila věty: „ Pane Bože, jestli seš, tak ať “…(např. najdu ten zelený hopík J, co jsem ztratila v trávě). A vždy to vyšlo! Jsem vděčná Bohu, že měl se mnou takovou trpělivost.

 

V době dospívání jsem začala hledat smysl života. Život se mi nezdál lehký, moji rodiče se často hádali a já moc nevěděla, co s tím. Začala jsem chodit na střední školu a přihlásila jsem se na společensko-vědní seminář, kde jsme probírali filozofii. Na seminář se přihlásil i kluk z jiné třídy, byl znovuzrozený křesťan. Hodně jsme spolu diskutovali a neustále jsem se s ním přela o to, že k Bohu se můžeme dostat různými cestami a proti jiným náboženstvím jsem nic nenamítala. Dokonce jsem tíhla k budhismu, protože jsem se intenzivně věnovala několik let bojovým sportům.

 

Jednou na seminář pozval svého kamaráda Pavla a ten vyprávěl o svém vztahu s Bohem. On mi potom poslal vzkaz v podobě čokolády a biblického kalendáře s hlavním veršem: Ježíš řekl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne“. Ten verš mě hodně zasáhl a ta čokoláda též J! Bůh mi dal pochopit, že nikdo jiný nevzal moje hříchy na sebe a že Ježíš je jediný, který nás může usmířit s Otcem Bohem, že On je tou jedinou cestou k Bohu. Jednou, to mi bylo 18 let, jsem se vracela z tréninku karate a obrátila jsem se k Ježíši. Vzdala jsem se i těchto bojových sportů, protože jsem zjistila, jak je to mimo (trenér kladl velký důraz na duchovně-okultní věci).

 

V Ježíše jsem uvěřila, ale do církve se mi chodit nechtělo, měla jsem o ní představu zkostnatělé organizace pro staré lidi. Tento kamarád mě opakovaně pozval do sboru Apoštolské církve v Kolíně, tam jsem také občas zajela. Potom jsem začala studovat v Praze a úplný zlom nastal, když jsem jela na sjezd mládeže. Tam jsme hráli super hry (dostala mě hra s omotáváním toaleťáku J ), byly tam také pěkné písně a mladí zářili radostí. Tak jsem si říkala, že taková církev se mi líbí J. Potom jsem přijala pozvání na mládež do pražského sboru Apoštolské církve, kde se zrovna řešily křty, tak jsem se s radostí přidala. Zde jsem se poprvé setkala i se svým budoucím manželem Ondrou. Začala jsem chodit do tohoto sboru, postupně jsem poznávala Pána Ježíše a začala vstřebávat Boží lásku, která mi tak chyběla. Je to úžasné, jak Bůh nás moc miluje.

 

Mgr. Alena Křížová

 

 

 

 

 

 

 

APOŠTOLSKÁ CÍRKEV

SBOR PROSTĚJOV

 

 

 

https://www.pnglot.com/pngfile/detail/79-790413_phone-icon-telephone.png

734 182 021

Apoštolská církev

sbor Prostějov

 

Raisova 1159

Prostějov 796 01

Související obrázek

pastor@acprostejov.cz

facebook.com/ACsborProstejov

 

Související obrázek

Mapa sboru AC Prostějov

Pastor: Ondřej Kříž

 

https://ak0.picdn.net/shutterstock/videos/26325020/thumb/7.jpg

GDPR

 

 

Vytvořeno v roce 2019