APOŠTOLSKÁ CÍRKEV

SBOR PROSTĚJOV

ZPĚT

 

Boží načasování  (rtm. Bc. Petr Hofman)

 

 

 

Když začala jarní vlna korona-krize, byl jsem nasazen na IAA v PV Nemocnici, a v tu dobu jsem ale také čekal na, pro mě důležitou, pracovní změnu v armádě. Modlil jsem se za ni a popravdě až neskromně jsem se na ni těšil. Pak přišlo celoplošné zavírání a omezování pohybu, že jsem propásl termín druhého kola přijímacích pohovorů a jelikož útvar, na kterém se měly konat pohovory, byl v jiném kraji, neexistovala legální možnost jak tam dojít (meziútvarové návštěvy ještě mezi kraji pro AZ s VzP byly zakázány). Byl jsem naštvaný. Říkal jsem si, to není možné. Místo, na které bych se dostal, mi vlastně vezme někdo jiný, kdo na pohovory může. A taky se stalo. Po roce a půl mého snažení, výcviku, učení po večerech jsem vše mohl uzavřít jako nezajímavou knihu v knihovně a vrátit ji do regálu. Tehdy jsem se ptal Jeho proč? „Proč Pane?“ Intenzivně jsem se připravoval, dělal vše pro to a najednou se mi zavřou poslední dveře. Nerozuměl jsem a obviňoval virus ze všeho... mé naštvání sice rychle uplynulo, zvláště když jsem se dozvěděl, že nakonec ono místo mi vzal někdo jiný...  Tak jsem to jemu, neznámému, nakonec i přál. Omezení skončila a já nechal věci plynout.

 

Po dvou měsících mi zavolali ze stejného útvaru, že by rádi se mnou vedli pohovor na jiné místo. Začalo mě to zajímat, zvláště když nově nabízené místo bylo sice se stejnou hodností, ale funkčně daleko vyšší, než to, které mi v době jarní vlny uteklo. Jakmile to bylo možné, rozjel jsem se na útvar, udělal nový pohovor a nakonec na podzim jsem se natěsno, než opět dneska zakázaly návštěvy, dostal na tuto pozici a povýšil...  Teprve až nyní mi Pán otevřel oči. To, že jsem na jaře nakonec nejel, bylo ve skutečnosti vyslyšení mých nejhlubších proseb a modliteb. A jelikož Bůh s námi vždy zamýšlí v dobrém, dokázal mi tímto, že svého upřímného hříšníka, kterého miluje, dostal dále, než zamýšlel.

 

Proto bych rád povzbudil všechny sestry a bratry v našem sboru. Nepropadejme naštvanosti, jako já na jaře. Nic se neděje jen tak a i když si nerozumíme, proč se nám děje příkoří, Bůh nás miluje. Jsme malí na to, abychom obsáhli Jeho záměr, proto modleme se, prosme Jej a vzdejme Mu chvály. A třeba až v budoucnosti pochopíme, proč se nám dělo příkoří.

 

Rád bych popřál všem našim sestrám a bratřím hodně zdraví, málo naštvanosti a hodně optimismu. 

 

rtm. Bc. PETR HOFMAN

 

 

 

 

 

 

 

APOŠTOLSKÁ CÍRKEV

SBOR PROSTĚJOV

 

 

 

https://www.pnglot.com/pngfile/detail/79-790413_phone-icon-telephone.png

734 182 021

Apoštolská církev

sbor Prostějov

 

Raisova 1159

Prostějov 796 01

Související obrázek

pastor@acprostejov.cz

facebook.com/ACsborProstejov

 

Související obrázek

Mapa sboru AC Prostějov

Pastor: Ondřej Kříž

 

https://ak0.picdn.net/shutterstock/videos/26325020/thumb/7.jpg

GDPR

 

 

Vytvořeno v roce 2019